1) Vsako jutro popijmo velik kozarec vode, ki mu dodamo sok pol limone. To je odličen bazični napitek, ki pomaga izločiti strupe, ki so se v telesu nabrali ponoči.
2) Nato si vsako jutro pripravimo zeleni napitek. Najpogosteje za to uporabljamo stebelno zeleno, liste blitve, špinače, ohrovta, brokoli, solato, peteršilj. V mešalnik damo čim več zelenja, zraven pa še kakšno korenje, jabolko ali limono in žličko olja (olivno, kokosovo, konopljino). Po potrebi dolijemo vodo, da dobimo napitek primerne gostote za pitje. Zeleni napitki imajo močen antioksidativni učinek, dajo nam veliko energije, krepijo naš imunski sistem, uravnavajo kislinsko-bazično ravnovesje v telesu, razstrupljajo, regenerirajo celice, upočasnijo dvig sladkorja v krvi, nižajo holesterol in pomagajo pri uravnavanju telesne teže.
3) Zelenemu napitku lahko dodamo še kakšno žlico superhranil. Ker je jesen čas čiščenja črevesja, lahko dodajamo hranila, ki imajo razstrupljevalni učinek. Najbolj so za to primerne klorela alge in mačji krempelj. Klorela alge (Chlorella) imajo poleg visoke hranilne vrednosti tudi močen razstrupljevalni učinek na telo, zato jih uporabljamo pri detoksikaciji različnih kemikalij (alkoholi, pesticidi, herbicidi, težke kovine). Mačji krempelj (Uncaria tomentosa) pa ima učinek predvsem pri razstrupljanju obremenitev s patogenimi mikroorganizmi (glivice, virusi, bakterije, paraziti), zato se najpogosteje uporablja pri kandidiazi, boreliozi, črevesnih zajedalcih in boleznih črevesja (ulcerozni kolitis, Chronova bolezen, sindrom razdražljivega črevesja, sindrom prepustnega črevesja). Enako učinkuje tudi tinktura te rastline, znana pod imenom Samento. Izberimo eno superhranilo in ga redno dodajajmo v zeleni napitek vsaj 1 do 2 meseca.
4) Ostali dnevni obroki naj bodo sestavljeni predvsem iz zelenjave in beljakovin (jajca, skuta, jogurt, ribe, perutnina, semena, oreščki). Vsak obrok naj vsebuje nekaj sveže zelene zelenjave. Ne izogibajmo se zdravim maščobam, ki so še kako pomembne za naše ožilje, živčevje in sklepe (oreščki, semena, avokado, olivno, kokosovo, konopljino, orehovo, ribje olje).
5) Uživanje ogljikovih hidratov dajmo na minimum (krompir, riž, izdelki iz žit), predvsem pa iz prehrane popolnoma izločimo sladkor, ki je izvor večine zdravstvenih težav in ga nadomestimo z bolj zdravimi izbirami (Stevia, kokosov sladkor, brezovo sladilo, yacoon, suho sadje). Torta na sliki je narejena brez sladkorja, moke, mleka, jajc. Narejena je iz oreščkov, avokada in kakava.
6) Vsak dan pojdimo za vsaj 20 minut na sveži zrak in predihajmo pljuča s kakšno od športnih aktivnosti (sprehod, tek, kolesarjenje, rolanje).
7) Privoščimo si dovolj spanja. V prostoru, kjer spimo, naj ne bo aparatur, ki sevajo in preprečujejo regeneracijo (televizija, računalnik, radioura, mobilni telefon). Poskrbimo za popolno temo, da se bo ponoči lahko tvoril hormon melatonin, ki omogoča regeneracijo.
V naslednjem članku pa še nekaj receptov za učinkovite zdravilne napitke za jesenke dni.