Virusna obolenja dihal
V tem času smo priča številnejšim virusnim obolenjem dihal. Predvsem so na udaru majhni otroci, zato so starši upravičeno zaskrbljeni. Največkrat gre za akutni bronhiolitis s podobnimi simptomi kot pri prehladu (zamašen nos, kašelj, vročina, oteženo dihanje). Vrhunec bolezni je navadno drugi ali tretji dan po tem, ko bolnik začne kašljati ali se pojavijo težave z dihanjem. Stanje se nato začne izboljševati.
Bronhiolitis
Bronhiolitis povzročajo večinoma različni RNA virusi: respiratorni sincicijski virus, rinovirus, virus influence in metapneumovirus. Virusi so nalezljivi in se prenašajo kapljično (slina). Pri okužbi s temi virusi pride do vnetja in otekanja sluznic v bronhiolah, najožjih cevkah dihalnih poti, kar oteži dihanje.
Najboljši način za preprečevanje širjenja virusov, ki povzročajo bronhiolitis, je redno umivanje rok, izogibanje zaprtih prostorov z veliko ljudi, zlasti z majhnimi otroci, gibanje na svežem zraku, pomagamo pa tudi s pitjem zadostne količine tekočin in uživanjem svežega sadja in zelenjave. Antibiotiki v tem primeru niso uporabni, saj bronhiolitis povzročajo virusi, antibiotiki pa so učinkoviti samo proti bakterijskim okužbam.
K sreči je večina primerov bronhiolitisa blagih in ne potrebujejo profesionalnega zdravljenja. Kljub temu je zdravnika treba obiskati kadar je dihanje hitrejše kot običajno, še posebej, če ga spremljajo retrakcije in piskanje v pljučih; kadar otrok bruha, ne pije ali težko pije; kadar je bolj zaspan in utrujen kot običajno; ima visoko vročino; kadar se dihanje in kašelj slabšata.
Z bioresonanco proti virusom
Ne glede, ali bolniku pomagate z domačo oskrbo ali ste obiskali zdravnika, je priporočljivo vzporedno zdravljenje z bioresonanco. Vemo, da proti virusom večinoma ni zdravil. Z bioresonanco pa imamo možnost oslabiti tudi viruse, saj imajo tudi ti svoj lasten frekvenčni zapis, ki ga terapevt ob testiranju prepozna in ga zato lahko tudi zdravi. Bioresonančni terapevti imamo na voljo frekvenčne vzorce virusov, tudi tistih virusov, ki povzročajo bronhiolitis: Paramyxovirusi (respiratorni sincicijski virus, metapneumovirusa), Picornavirusi (rinovirus), Orthomyxovirusi (virus influence), Adenovirusi in drugi. Lahko pa poleg tega vzamemo še vzorec sline, ki vsebuje dejansko obliko prisotnih patogenov, in s pomočjo teh vzorcev energetsko oslabimo in uničimo viruse in ostale eventuelno prisotne patogene organizme. Seveda lahko pomagamo tudi pri normaliziranju stanja otečenih in vnetih dihalnih poti ter krepitvi pljuč in splošnega imunskega sistema. Ker gre za akutne bolezni, je priporočljvo, da terapije izvajamo 2-krat tedensko do izboljšanja stanja, ki je ponavadi zelo hitro.
Zato me čudi, da se ljudje premalo poslužujejo tako učinkovitih terapij kot je bioresonanca, sploh kadar za zdravljenje ne obstaja drugačen bolj uspešen način. Tega bi se morali zavedati tudi zdravniki in v takih primerih ustrezno svetovati in napotiti bolnike, saj je pomagati njihova temeljna dolžnost.
Tags: bioresonanca bioresonanca komenda bronhiolitis zdravje